ایجاد دومین پایگاه نظامی جدید ترکیه در قطر // ایستگاه پیام سرا

ترکیه تقریباً ساخت دومین پایگاه نظامی خود را در قطر، واقع در سواحل خلیج فارس به پایان رسانده است. با راه‌اندازی پایگاه نظامی جدید ترکیه در قطر، تعداد نظامیان این کشور در قطر به میزان قابل توجهی افزایش خواهد یافت.

به گزارش پایگاه خبری تیک (Tik.ir) ؛ با ساخت دومین پایگاه نظامی ترکیه، تعداد نظامیان این کشور در قطر به میزان قابل توجهی افزایش خواهد یافت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از الأهرام، با راه‌اندازی پایگاه نظامی جدید ترکیه در قطر، تعدادی نظامیان ترکیه در آن کشور به میزان قابل توجهی افزایش خواهد یافت.

ترکیه تقریباً ساخت دومین پایگاه نظامی خود را در قطر، واقع در سواحل خلیج فارس به پایان رسانیده است.

ترکیه پایگاه نظامی جدید خود را در قطر در خزان امسال افتتاح خواهد کرد. در مراسم افتتاحیه آن شیخ تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر و رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه اشتراک خواهند کرد.

ترکیه در ماه اکتوبر سال 2015 میلادی نظامیان خود را به پایگاه نظامی طارق بن زیاد که تحت فرماندهی مشترک ترکیه و قطر فعالیت دارد، اعزام کرد. از آن روز تاکنون نظامیان قطری و ترکی حاضر در این پایگاه روزانه مشغول تمرین عملیات نظامی استند. در حاصل حاضر حدود 3 هزار پرسونل نظامی ترکی در پایگاه نظامی طارق بن زیاد مشغول تمرین عملیات نظامی استند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *